Minister Środowiska, Michał Woś, na wniosek Łowczego Krajowego, powołał nowych członków Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego: Koleżankę Ewę Kraskę oraz Kolegę Grzegorza Karpika.  Akty powołania wręczył 4 maja Paweł Lisiak, przewodniczący Zarządu Głównego.

 

Ewa Kraska

Ewa Kraska jest myśliwym od 2007 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz sędziego i instruktora strzelectwa. Związana jest z Kołem Łowieckim „Cietrzew” w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, gdzie od 2010 roku pełni funkcję skarbnika, od 2015 roku delegat koła na Zjazd Okręgowy.

Pasja Ewy Kraski to kynologia oraz strzelectwo myśliwskie. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Dian w tym pięciokrotną drużynową Mistrzynią Polski. Od 2019 roku Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Klubu Wyżłów Weimarskich przy PZŁ.

Została odznaczona Srebrnym i Brązowym Medalem  Zasługi Łowieckiej, Złotym Medalem Zasłużony dla Łowiectwa śląskiego oraz Złotem śląskim.

Od 2019 roku członek Komisji Prawnej Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej od 2015 roku sekretarz Okręgowej  Rady Łowieckiej w Katowicach.

Ewa Kraska posiada wykształcenie wyższe prawnicze, jest matką dwójki dzieci:  Emilii i Mikołaja.

 

Grzegorz Karpik

Grzegorz Karpik jest myśliwym od 1981 r. Związany jest z Kołem Łowieckim Ostoja w okręgu toruńskim. Od początku swojej myśliwskiej drogi pełnił  liczne funkcje w strukturach PZŁ. Był skarbnikiem i trzykrotnie łowczym swojego macierzystego koła łowieckiego. Był Delegatem Koła na  Zjazd Wojewódzki w 1995 r, członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej od 1995 r. do 2000 r., członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej od 2000 r., członkiem Sejmiku woj. Kuj – Pomorskiego od 2005 r do rozwiązania, członkiem Komisji Kynologicznej ORŁ od  2005 r. do 2010 r. oraz przewodniczącym Komisji Hodowlanej ORŁ  od 2010 r.  do 2018 r.

Ze względu na zaangażowanie w polskie łowiectwo został odznaczony Brązowym, Srebrnym oraz Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, a także medalem za zasługi dla łowiectwa w woj. Kujawsko -Pomorskim  oraz medalem Za zasługi dla łowiectwa w Okręgu Toruń. Posiada najwyższe łowieckie odznaczenie – Złom, które przyznano mu w 2011 r. oraz Medal św. Huberta, którym został odznaczony w 2014 r.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci: Pauliny i Michała.  Właściciel i Prezes Zarządu spółki PW Tratex Toruń. Urodzony na Kujawach. Torunianin od 1971 roku. Z wykształcenia jest energetykiem.

 

https://www.pzlow.pl/nowi-czlonkowie-zarzadu-glownego-nominacje-wreczone/