Listopadowe święto patrona myśliwych – św. Huberta było inspiracją do tego, aby przeprowadzić zajęcia edukacyjno – przyrodniczo  – łowieckie w Szkole Podstawowej w Biesalu w ramach Ogólnopolskiego projektu „O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI – CZYLI JAK UCZYĆ, ŻE SARNA NIE JEST ŻONĄ JELENIA”.

 

         Projekt ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej oraz edukację w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczna wartością ekosystemów. Do projektu zaproszono klasy I – VIII, a organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Żubrów.

          W trakcie zajęć uczniowie poznali polskie gatunki zwierząt występujące w polskich lasach ze szczególnym uwzględnieniem warunków życia i roli, jaką pełnią w ekosystemie. Uczestnicy spotkania zapoznali się również wieloma ciekawymi informacjami na temat życia zwierząt.

          Dopełnieniem spotkania było przedstawienie zasad pomocy zwierzętom podczas zimy oraz jak należy się zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami.

          W ramach współpracy z KŁ Kudypy ufundowało kilka książek przyrodniczo – łowieckich w celu utworzenia  „Biblioteczki Św. Hubert”.

          Dla uczniów była to bardzo atrakcyjna lekcja edukacji przyrodniczej, podczas której zdobyli dodatkową wiedzę.

                                                           Mirosława Gromacka

                                                    Szkoła Podstawowa w Biesalu

 

 

img_9939a
img_9944a