Z ŻYCIA KÓŁ

Listopadowe święto patrona myśliwych – św. Huberta było inspiracją do tego, aby przeprowadzić zajęcia edukacyjno – przyrodniczo  – łowieckie w Szkole Podstawowej w Biesalu w ramach Ogólnopolskiego projektu „O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI – CZYLI JAK UCZYĆ, ŻE SARNA NIE JEST ŻONĄ JELENIA”.
         W dniu 22.09.2019r w Ornecie w ramach niedzieli CITTASLOW nastąpiła kulminacja obchodów „DNI DZIEDZICTWA ORNETY”. Ten dzień został zapoczątkowany mszą świętą Hubertowską z oprawą liturgiczną i dekoracją Kościoła wykonaną przez myśliwych, leśników i pszczelarzy oraz z udziałem zespołu Sygnalistów myśliwskich „KLANGOR” z Lidzbarka Warmińskiego i pocztów sztandarowych.
I Przełajowy Przejazd Charytatywny- DZIĘKUJEMY!
Uroczystości zostały rozpoczęte mszą świętą o godzinie 15.00 z udziałem 8 pocztów sztandarowych z kół łowieckich Rejonu Lidzbarskiego oraz zespołu sygnalistów myśliwskich „KLANGOR” z Lidzbarka Warmińskiego, jak i również Gminnej Orkiestry Dętej. Organizatorami Pikniku były 3 koła łowieckie: WKŁ „DZIK” z Ornety, KŁ „CZAJKA” z Ornety, „JARZĄBEK” w Kaszunach oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Chwalęcinie.
W dniu 05.05.2019r. w Wojskowym Kole Łowieckim "Dzik" w Ornecie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła. Po raz pierwszy w czasie Walnego Zgromadzenia był obecny Łowczy Okręgowy kol. Romuald Amborski. Na początku zebrania wręczono odznaczenia łowieckie, statuetki z okazji Jubileuszu przynależności myśliwych do PZŁ oraz pamiątkowe statuetki dla Króli polowań sezonu 2018/2019 r.