W dniu 02 września 2017 roku w Wojskowym Kole Łowieckim nr 112 „Dzik” w Ornecie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej wiaty rekreacyjnej. Nowa wiata rekreacyjna na 120 miejsc została wybudowana na terenie byłego lotniska wojskowego w Ornecie.

W tym miejscu znajduje się już gustownie wyposażony Domek Myśliwski, który posiada 4 pomieszczenia, tj. salę plenarną na 100 miejsc, salę posiedzeń Zarządu Koła, aneks kuchenny oraz sanitarny i natrysk. Domek posiada własne ujęcie wody oraz energię elektryczną. Cały teren jest ogrodzony, który jest własnością Koła, przy wejściu na teren znajduje się piękna brama wjazdowa z rzeźbionym szyldem na którym znajduje się logo PZŁ i Koła, nazwa Koła oraz rok powstania (1953).

Otwarcia nowej wiaty dokonali: Łowczy Okręgowy PZŁ w Olsztynie kol. Dariusz Zalewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Orneta kol. Piotr Matusik, Prezes Koła kol. Mirosław Rzeczycki i Łowczy Koła kol. Tadeusz Popiel. Poświęcenia wiaty dokonał Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny w Henrykowie ks. Sławomir Skorupski. Po przemówieniach gości i wręczeniu podziękowań najbardziej zasłużonym myśliwym przy budowie wiaty – odbyło się spotkanie z udziałem gości, myśliwych i rodzin z dziećmi. Oprawę muzyczną w czasie imprezy przygotował DJ „Pyza”.

                                                                                                                                              Opracował:

                                                                                                                                                Tadeusz Popiel

 

domek myliwski wiata copy
dsc_0379 copy
dsc_0411 copy
dsc_0422 copy
wiata nr 2 copy