Na zaproszenie Koła Łowieckiego Kudypy Olsztyn i Expo Mazury biesalscy uczniowie udali się do Ostródy na 5. Edycję Targów Hubertus Arena, które były  poświęcone tematyce łowiecko – przyrodniczej. Wycieczka została zorganizowana 11 października 2018r.

 

       W czasie targów Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Polski Związek Łowiecki przygotowali wyjątkową ścieżkę edukacyjną, która przeniosła uczniów do świata lasu i żyjących tam zwierząt. Dzieciom bardzo podobały się zaprezentowane na wystawie okazy zwierząt.

       Wprawdzie zwierzęta nie były żywe, ale umiejscowione w zbliżonych do naturalnych warunkach prezentowały się imponująco. Po raz pierwszy mogliśmy stanąć oko w oko z ogromnym żubrem, łosiem i niedźwiedziem. Ryś i wilk nie miały sobie równych, a jelenie, sarny czy muflony nie stały nigdy na wyciągnięcie ręki. Po ciekawej ścieżce oprowadzali nas myśliwi wraz z leśnikami, którzy w profesjonalny sposób opowiadali o życiu mieszkańców lasu.

      Tego dnia obejrzeliśmy przepiękne prace plastyczne przygotowane przez uczniów z najbliższej okolicy (również i naszej) na konkurs plastyczny pt. „Ulubiony mieszkaniec lasu”. Dopełnieniem spotkania były przygotowane specjalne stoiska z grami, krzyżówkami, quizami.

     W doskonałych nastrojach, bogaci w cenną przyrodniczą wiedzę wróciliśmy do Biesala.

Więcej zdjęć na www.zspbiesal.edupage.org

M. Gromacka, K. Jarczyk, M.Różowicz

SP w Biesalu

 

img_0174 copy
img_0192 copy
img_0205 copy
img_0211 copy
img_0270 copy