Koło Łowieckie Kudypy Olsztyn prowadzi ciekawą edukację łowiecką wśród uczniów Szkoły podstawowej w Biesalu. Odbywają się spotkania myśliwych z dziećmi, na których propaguje się polski model myśliwych z dziećmi. Dla lepszego poznania historii i tradycji łowieckiej Koło postanowiło zaproponować uczniom wyjazd do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.

            Nasza wyprawa została zrealizowana w dniu 29.11.2018r.

A oto krótka relacja. W budynku głównym muzeum, dawnych Koszarach Kanonistów, uczniowie obejrzeli wystawy przyrodnicze: „Las”, „Oko w Oko”, „Ptaki” oraz ekspozycję historyczną – salon myśliwski z przełomu XIX i XX w. szczególnie ciekawe były kolekcje zwierząt egotycznych pochodzących z Afryki, Azji, obu Ameryk i Antarktydy. Następna sala przedstawiała wybrane gatunki ptaków żyjących w Polsce.

            Przewodnik przedstawił również uczniom ciekawostki na temat zgromadzonych zbiorów przyrodniczych, a także wyjaśnił wszelkie wątpliwości związane z oglądanymi eksponatami. Czas przeznaczony na zwiedzanie muzeum upłynął szybko i atrakcyjnie – uczniowie poznali sekrety zwierząt rodzimych i egzotycznych a przede wszystkim mogli przekonać się o ich rzeczywistych wymiarach oraz środowisku występowania.

            „Kolejna atrakcja, jaka na nas czekała, to lekcja muzealna w Sali Las” pt. „Leśne zwierzęta duże i małe”, podczas której uczniowie poznali środowisko leśne i zwierzęta w nim żyjące.

           Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji oraz odpowiadały na pytania prowadzącej, którą pozytywnie zaskoczyły poziomem posiadanej wiedzy.

Spotkanie uatrakcyjnione było rozwiązywaniem zagadek, quizów oraz malowaniem kolorowanek leśnych zwierząt.

Więcej zdjęć na: www.zspbiesal.edupage.org

M. Gromacka, K. Jarczyk

Szkoła Podstawowa w Biesalu

 

img_0401 copy
img_2837 copy
img_2852 copy
img_2854 copy
img_2857 copy
img_2877 copy
img_2933 copy
img_2935 copy