W sobotę 18 lutego 2017 r. na myśliwskiej strzelnicy w Olsztynie-Gutkowie odbyły się I sportowe zawody w strzelectwie śrutowym o Puchar Tamed.pl.  Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie oraz Komisja Strzelectwa Myśliwskiego przy Mazurskiej Okręgowej Radzie Łowieckiej. Były to pierwsze zawody na naszej strzelnicy które zostały zorganizowane w aurze zimowej. Do zmagań przystąpiło 33 strzelców ( nie tylko z naszego okręgu), którzy rywalizowali na dwóch polach gdzie zostały rozmieszczone maszyny miotające rzutki o różnych trajektoriach dolotów.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Mazurskiej Okręgowej Rady Łowieckiej Kol. Janusz Bieniek. Sędzią głównym zawodów był Adam Szczerbuk, na stanowiskach sędziowali Adam Szczerbuk i Damian Świniarski z pomocą techniczną Błażeja i Konrada Szypowskich, biuro i oprawę zawodów poprowadziła Dorota Szydłowska z Edwardem Zdziechowskim, a relację fotograficzną wykonał Wojciech Fitaszewski. Nad bezpieczeństwem zdrowia podczas imprezy czuwali nasi zaprzyjaźnieni po strzelbie lekarze Bogusław Kuprian i Artur Zalewski.

Zawody przebiegły w miłej i bezpiecznej atmosferze. Organizatorzy oraz sponsor tytularny sklep myśliwski Tamed. pl zadbali aby w trakcie zawodów można było rozgrzać się gorącą herbatą lub kawą, zjeść pieczone nad ogniskiem kiełbaski oraz rozkoszować się smakiem pieczonego dzika.

Po zakończeniu zawodów nastąpiła dekoracja i losowanie nagród. Zwyciężył Karol Nowicki który został uhonorowany  pięknym pucharem przechodnim (wykonanym przez naszego kolegę myśliwego Wojciecha Kałę).

Po oficjalnym rozdaniu dla zwycięzców laurów przystąpiono do rozlosowania nagród wśród wszystkich uczestników zawodów. Przyjemność losowania nagród zapewnili nasi sponsorzy: sponsor główny Sklep Myśliwski Tamed.pl oraz kol. myśliwi Krzysztof Krasowski, Piotr Kubrak, Marian Fitaszewski i Jacek Szypowski.

Przygotowanie techniczne zawodów zrealizował kol. Jacek Szypowski z pomocą rodziny oraz Karola Nowickiego i Krzysztofa Gromackiego – trzeba dodać że niemalże wszyscy uczestnicy zawodów starali się pomóc w tej  pracy.

Myślimy, że z dobrymi wspomnieniami do zobaczenia za rok.

Darz Bór !

Organizatorzy.

 

wyniki zawodów

 

img_7024 copy
img_7032 copy
img_7087 copy
img_7226 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć znajduje się w dziale GALERIA - STRZELECTWO