Logowanie do aplikacji TEAMS - instrukcja

 

Uczestnicy szkolenia na podstawowe uprawnienia do wykonywania polowania

Październik 2020

Darz Bór !

W związku z sytuacją epidemiologiczną, w chwili obecnej nie ma możliwości zakończenia kursu w formie stacjonarnej  (w Sali szkoleniowej ZO PZŁ). W związku z powyższym zajęcia, które nie odbyły się jesienią 2020 roku zostaną przeprowadzone w formie zdalnej przy użyciu programu TEAMS firmy Microsoft. Jest to jeden z programów wykorzystywanych przez np. szkoły i wyższe uczelnie do prowadzenia lekcji, ćwiczeń czy wykładów.

Na przekazane przez Państwa adresy poczty elektronicznej zostaną wysłane zaproszenia do zalogowanie się do zespołu  (kursu). W załączonym pliku INSTRUKCJA przedstawiono krok po kroku jak należy  przejść pierwsze logowanie  – czyli jak dołączyć do grupy w której będą kontynuowane zajęcia. Przy logowaniu zaleca się wykorzystywanie przeglądarek internetowych Google Chrome lub Microsoft Edge. Instrukcja pokazuje kolejne etapy logowania widoczne na ekranie komputera oraz znajdujące się pod nimi komentarze i wskazówki ułatwiające przeprowadzenie logowania. W czasie logowania na podany adres poczty elektronicznej zostanie wysłany  kod który należy wpisać w miejscu opisanym „Wprowadź kod” (czyli nie przerywając procesu logowania do zespołu musimy „wejść” do naszej poczty elektronicznej i odczytać kod, następnie wrócić do logowania i wpisać kod w odpowiednim miejscu) Po pozytywnym zalogowaniu otwiera się program Teams, a na górze ekranu znajdują się słowa  Witaj w zespole !

W tym momencie kończy się  etap pierwszego logowania =dołączania do zespołu, można się wylogować.

 

Ostatnie dwa „ekrany” instrukcji dotyczą już dołączenia do spotkania.

TERMIN spotkania organizacyjnego będzie przesłany SMS-em.

Na 10-15 minut przed terminem spotkania należy wejść na stronę internetową:

https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/log-in

jako login pojawi się adres poczty elektronicznej , należy kliknąć „loguj” a następnie wpisać swoje hasło z pierwszego logowania. Celem tego spotkania będzie zapoznanie się uczestników z zasadami obowiązującymi w czasie zajęć zdalnych w tym weryfikacji obecności, sposobów prowadzenia dyskusji, zadawania pytań itp. W czasie tego spotkania nie będzie zajęć. Termin zajęć zostanie podany w czasie spotkania i dodatkowo zamieszczony na stronie internetowej ZO PZŁ w Olsztynie w zakładce Działy/Szkolenie/Rodzaje szkoleń/Podstawowe uprawnienia do wykonywania polowania. Planujemy utrzymanie zasady przeprowadzania zajęć  w soboty i niedziele

Pozdrawiam

Mariusz Jakubowski

Ps. Przepraszam za maksymalnie uproszczony język opisujący poszczególne etapy logowania, ale powyższy tekst oraz instrukcja miała być zrozumiała przede wszystkim dla osób, które dotychczas nie miały zbyt dużo pracy z komputerem. Myślę, że nieocenioną pomocą przy pierwszych logowaniach, może być młodsze pokolenie Rodziny, które odbywa zdalnie zajęcia szkolne.

 

 

UWAGA KANDYDACI !!!

Warunkiem przyjęcia do PZŁ po zdanych egzaminach, jest złożenie w sekretariacie Zarządu Okręgowego PZŁ (ZO) następujących dokumentów:

  1. Wypełnionej deklaracji członkowskiej (można ją otrzymać drogą elektroniczną wysyłając prośbę na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w sekretariacie ZO)
  2. Dowodu wpłaty wpisowego do PZŁ (960 zł) lub wpłata gotówką w sekretariacie ZO
  3. Kserokopii dowodu osobistego (proszę przynieść dowód, kopię wykonamy w sekretariacie ZO)
  4. Zaświadczenia o niekaralności - można je uzyskać w Sądzie Okręgowym w Olsztynie,  ul.  Dąbrowszczaków 44 A, pokój nr 27, tel. (89) 521 60 07. Należy się stawić z dowodem osobistym, druki oraz znaki opłaty sądowej dostępne na miejscu. (opłata 30 złotych). Godziny przyjęć interesantów: poniedziałek-piątek 7.30-14.30,

Złożone z kompletem załączników deklaracje będą rozpatrywane przez Zarząd Okręgowy na kolejnych posiedzeniach.

Po pozytywnym rozpatrzeniu deklaracji – czyli przyjęciu do Polskiego Związku Łowieckiego należy zgłosić się do Sekretariatu ZO ze zdjęciem (Uwaga ! format zdjęcia jak do nowego dowodu osobistego !!!) w celu wypełnienia dokumentów do wykonania legitymacji członkowskiej ("plastikowa", nowy model) oraz odebrania zaświadczeń potrzebnych do:

- złożenia dokumentów w Sekcji Pozwoleń na Broń KWP w Olsztynie, w celu rozpoczęcia procedury administracyjnej kończącej się wydaniem zezwolenia na posiadanie broni myśliwskiej

- ewentualnego złożenia  deklaracji członkowskiej do wybranego koła łowieckiego.

Koszt legitymacji to 30 złotych. Odbiór legitymacji po ok 4-5 tygodniach.

 

Uprawnienia do polowania są ważne w ciągu 5 lat od daty uzyskania uprawnień. W tym czasie należy złożyć deklaracje. W przeciwnym razie uprawnienia tracą ważność                                            

                                                                                                                      Darz Bór !